آمریکا استفاده از چیپ های RFID را در پاسپورت ها الزامی دانست
براساس آئین نامه جدیدی که این هفته در ‎آمریکا منتشر شد ، دولت آمریکا باید تا اکتبر 2006 در تمام پاسپورت هایی که صادر می کند از چیپ های کامپیوتری استفاده کند.

[pasport]
در تمام پاسپورت هایی که وزارت امور خارجه آمریکا از اوایل سال 2006 منتشر خواهد کرد چیپ های RFID ، 64 کیلو بایتی جایگزین می شود که دارنده نام ، ملیت ، جنس ، تاریخ تولد و مکان تولد دارنده پاسپورت و نیز عکس دیجیتالی آن شخص است.
اطلاعات درون این چیپ که دقیقا همان اطلاعات ثبت شده در پاسپورت های کاغذی است امنیت پاسپورت ها را بالا می برد . به عقیده حامیان این طرح ، دولت آمریکا در واکنش به حملات تروریستی 11سپتامبر 2001 تلاش می کند که امکان جعل پاسپورت ها را هر چه می تواند دشوارتر کند.
زمانیکه وزارت امور خارجه در فوریه گذشته طرح جاسازی چیپ های RFID در پاسپورت ها را مطرح کرد با مخالفت برخی از گروه ها مواجه شد. زیرا به عقیده گروه های مخالف چیپ های RFID به راحتی از راه دوراسکن می شوند و از این رو مجرمان قادر به اسکن پنهانی پاسپورت در فرودگاه خواهند بود.
اما وزارت امور خارجه خاطر نشان کرد که آنها برای جلوگیری از بوجودآمدن چنین مشکلی تمهیدات امنیتی خاصی در نظر گرفته اند . مثلا برای جلوگیری از جعل این پاسپورت ها از امضای دیجیتالی رمز شده در چیپ های RFID استفاده می شود.
پاسپورت های جدید مطابق با مشخصات پاسپورت های الکترونیکی سازمان هواپیمایی ملی آمریکا است.


Image and video hosting by TinyPic